LED13A190830 - 13W Led A19 30K Dim 1600LM 80cri
Keystone
In-Stock: 71 available locally (Nacogdoches, TX ) ( change location)
QTY:
Each
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Quick Specs
Catalog Number
LED13A190830
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KT-LED13A19-O-830
Description
13W Led A19 30K Dim 1600LM 80cri
A19 Omni-Directional Bulb, 100W Equivalent, E26 Medium Base, 3000K, 80 Cri
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led A-Line Shape Lamps
UNSPSC
N/A
UPC/EAN/GTIN
843654130255 / 0843654130255 / 00843654130255
Weight per unit
0.286 (lbs/each)
Stock Availability
Nacogdoches
71 (Check another store)
All Stores
695
Resources
Attachments
LED13A190830 - Specification Sheet
Images
Large Image - Large Image
Small Image - Small Image
LED13A190830 - Small Image
LED13A190830 - Large Image
Features
Ballast Type
N/A
Number Of Lamps
Wattage
13
Material, Color, and Finish
Base Type
E26
Color Rendering Index (Cri)
>80 Deg
Color Temperature
3000
Housing Color
Descriptions
Description
Extra Long Description
Key KT-LED13A19-O-830 A19 Omni-Dire
Long Description
Product Type
A19 Omni-Directional Bulb, 100W Equivalent, E26 Medium Base,
Additional Information
Beam Angle
230
Circuit Type
Input Voltage
120V